2019 m. spalio 28 d., pirmadienis

Nuo politikos ir milongose nepasislėpsi


Vakar Argentinoje buvo prezidento rinkimai, kurių baigtis, sprendžiant iš pirmojo turo rezultatų bei tautos nuotaikų, jau buvo žinoma.
Tik atvažiavusi atsargiai užsimindavau žmonėms „va, tuoj rinkimai...“ ir mačiau, kad ta tema yra kone tabu, bent jau milongose. Tai daug ir nekamantinėjau.
Ir štai išaušo Ta diena. Nueinu į milongą, šoka visi sau, linksminansi, prezidentai lyg ir nė motais. Milonga man pasirodė lyg tortas be vyšnios, tai dar perėjau į sekančią milongą. Na, tiesą sakant sekmadieninį El Beso norėjau pasitikrinti dėl visa ko, nes pastaruoju metu, nors milonga ir gera, populiari gerų šokėjų tarpe, bet  ten būdavo ypač daug žmonių, kurių daugumą sudarė moterys, tai jau buvau pradėjusi nebegaišti ten laiko. Bet patikrinti kartais juk reikia. Tai štai. Nueinu vakar. Žmonių – mizeris. Staliukai papuošti Argentinos vėliavos fragmentais. Kabantis televizorius transliuoja laidą, kur rodomi ir komentuojami jau pradėję aiškėti rinkimų rezultatai, ir tas TV tikrai ne be dėmesio. Mažai žmonių – tai reiškia gerai pašokti, kas ir nutiko, ir kuo likau patenkinta. Pokalbiui palaikyti tarp šokių vis paklausinėju savo partnerių ką mano, kodėl taip mažai žmonių. Tai vienas labai aiškiai, nors ir juokelio forma pasakė – šiandien šoka tik „kairieji“. Ir pridūrė – jei esi „dešinioji“, tai vsio, aš išeinu.  Vidurnaktį rezultatai jau nebeleido abejoti kairiųjų pergale, ir šampanas ėmė lietis laisvai, žmonės sveikino vieni kitus lyg per Naujųjų metų sutikimą...Vėliau Feisbuke pamačiau, kad milongos anonsą organiztorė pavadino žinomo tango pavadinimu "La noche que te fuiste" ("naktis, kai išėjai"). Panašu, kad žmonės labiau čia ne "už kažką", o prieš Macri.

Ką gi, kirchneristai grįžo į valdžią. Pažiūrėsim, bus pagirios po tų džiūgavimų ar ne. O tuo tarpu peso kursas su trenksmu ritasi žemyn.
Miesto gatvėmis, kaip įprasta visuotinių džiaugsmų atvejais, zujo gausiai signalizuojantys automobiliai su per langus virstančiomis žmogystomis, vėliavos ir t.t.  Panašiai kaip kad kai laimi  Argentinos futbolo rinktinė, tik gerokai „skysčiau“, suprantama, dabar laimėjo ne visi, o tik kiek mažiau nei pusė.

.........
Yra plačiai žinoma, ką reiškia, kai vyras moterį milongoje pakviečia vakarienės. Arba kavos. Vakar gavau kvietimą... ledų!  Net sutrikau iš netikėtumo. Kad nebūtų neaiškumų, kavalierius dar paaiškino: „Moku aš!“
Na jau visiškas suvaikėjimas :) 


Komentarų nėra:

Rašyti komentarą